Предстои ново затваряне на училищата!

22920
8

Очакванията са, че с разразяването на тази вълна отново ще се наложи да се премине към онлайн обучение, затова и ще се следят стриктно училищата. Децата разнасят вируса и заразяват родителите си. Това заяви зам.-здравният министър доц. Георги Йорданов в ефира на Нова.

При повишаване на броя на заразените с COVID-19 у нас ще затворят училищата. Това ще бъде една от първите стъпки за затягане на мерките.  "Очакваме след два, три дни да видим какво е станало през ваканцията. Децата разнасят в семействата си вируса", аргументира се Йорданов. 

Тази мярка ще се наложи при около 500 или 600 заразени на 100 хиляди души, уточни той. 

В София COVID леглата са заети на 60%, не е истина, че има само 38 свободни интензивни легла.

Виж коментарите (8)
Още новини от Национални новини:
Срокът изтича: Какво се случва с левовете ни след 1 юли?
Видео от мястото на ПТП-то с трима загинали на АМ "Тракия"
2 жени загинаха в тежко ПТП, 5 трупа за броени часове
Повече пари за над 163 000 пенсионери у нас
Две деца и мъж са загиналите на магистрала "Тракия"
Трима загинаха на АМ "Тракия"!


Виж още: