Предколедно: 60 млн. за въздушните превозвачи и 54 млн. лв за медиците

2364
1

Предколедно МС раздаде над 156 млн. лева. Това стана ясно в началото на заседанието на кабинета. Премиерът Кирил Петков коментира, че вкарват доста средства за здраве, социални политики и регионално развитие. 

Така по думите на Петков ще дадат 60 млн. лева на въздушните превозвачи. Отделно от това 40 млн. лева ще отидат за тестове за няколко месеца напред, когато се чакат нови вълни на коронаворуса.

54 млн. лева пък са предвидени за медиците на първа линия.

Наред с това на НС ще дадат правото да си разпределят сами допълнителните приходи и излишъкът в бюджета, вместо това да се прави от МС, както е било досега.

В регионален план залагат 2,6 млн. лева за летището в Русе, така че то да заработи.

Има предвидени средства и за актуализиране на социалните пенсии, без обаче да уточни на колко ще бъдат вдигнати те.

Виж коментарите (1)
Още новини от Национални новини:
Британски турист: От 20 години идвам в България, но за първи път ...
4 деца са в болница, 15-годишен сътвори безумие
Хампарацумян: Ръстът на заплатите във висшата администрация подхр...
100 лева за такси станаха 75 евро в Приморско
Рязък обрат във времето с валежи и гръмотевици. Ето кога и къде
Опасност от касапница на АМ "Тракия": Метален винкел се "разхожда...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).