Полицаите отново излизат на протест, съобщиха от Синдикалната федерация на служителите в МВР по повод новите промени, които предстои да бъдат направени в закона.

Председателят на синдиката Валентин Попов заяви, цитиран от Дарик радио: 
"Не сме съгласни с около 30% от текстовете, които предлага екипът на Румяна Бъчварова".

Попов беше категоричен, че преди първото четене на закона в Народното събрание организацията ще проведе серия от предупредителни протести в страната.

Предложенията за промени в закона за вътрешното ведомство не представляват реална реформа, твърди той.