Депутатите решиха окончателно да отпаднат давността и графиците за отпуските. В момента има 2-годишна давност за полагаемите се дни почивка, което вече няма да важи. 
Отпускът ще може да се ползва до прекратяване на трудовото правоотношение, независимо за колко години назад е той.

Отпадна и изискването да се прехвърлят не повече от 10 дни отпуск за следващата календарна година. Вече ще може да се прехвърлят всички полагаеми се дни почивка - най -често 20.

Предложението за отпадане на давността бе направено от председателя на социалната комисия в парламента Хасан Адемов.

По предложение на Петър Кънев от БСП - Лява България пък бе прието да отпаднат и годишните графици за отпуските.