Наши сънародници са блокирани повече от денонощие на границата на Украйна с Румъния

3974

Огромна опашка се е образувала на граничния пункт на Украйна с Румъния при град Сирет.

Над 20 български автомобила чакат вече повече от 24 часа, за да излязат от Украйна, заяви за БНТ ръководителят на българската Служба за търговско-икономически въпроси в Букурещ Ивайло Маринов.

Преминаването на границата от украинска страна се бави заради липсата на достатъчно персонал, който да обработва огромния брой хора, които напускат.

Хората, които преминават пеша границата, чакат по около 8 часа, а автомобилите - по над 24 часа, каза Маринов.

От румънска страна е създадена организация за максимално бързо пропускане на хората.

На терен е и български екип, който осигурява информационна поддръжка на всички, които са се насочили към страната ни.

Преустановено е преминаването на товарни автомобили като от вчера до днес са пропуснати само 2 такива.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Колко струва почивката в най-близкия и обичан гръцки остров от бъ...
Кой измежду трите големи мобилни оператора в България има най-мно...
Тежка агресия срещу таксиметров шофьор, той извади пистолет
Шофьорът на "Глово" за скандала с Ивайло Мирчев: Единственото ми ...
Ресторантьорите: Ние ли сме единственият скъп сектор в държавата
4 евро за царевичка на наш баровски плаж


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).