Нашенци се прибраха от Истанбул след кошмарната нощ на преврата

4222
7

Снощи пристигна първият полет от Истанбул до Варна след опита за военен преврат. 
"Беше ужасно, кошмарно, но го преживяхме и важното е, че сме тук", заявиха пътници.

Със сълзи, но от радост - така роднини и приятели посрещнаха своите близки на летището във Варна, предаде Нова тв.

Кошмар преживява и семейството на бившия областен управител на Варна Петър Кандиларов, които очаквали синът си и приятелката му да излетят от летище "Ататюрк" в петък вечерта.

"Получаваме есемес от сина ми, че влизат танкове. Със съпруга ми просто преживяхме най-ужасната нощ в живота си", заявява Веселина Димитрова.

"За един баща по-страшно няма. Да чакаш и нищо да не можеш да направиш на 500 километра разстояние", сподели Петър Кандиларов.

А Георги и Каролина, вече в прегръдките на своите близки, намират сили да разкажат за ужаса в нощта на преврата.

"Най-неприятните моменти бяха, когато се чуват изстрели, цялата тълпа хуква да бяга, помита всички пред себе си", разказва Каролина Димитрова.

"Най-страшното вътре в летището бяха самите хора и тяхната паника", споделя Георги Кандиларов.

Сънародниците ни се молят никога вече да не преживяват подобен кошмар.

Виж коментарите (7)
Още новини от Национални новини:
Алибегов: Снимки в 3 ч. сутринта клеветят Черноморието
Арестуваха шефовете на ВиК - Несебър за подкуп
Бившата полицайка Симона Радева утре влиза в затвора в Сливен
Очевидец на АМ "Тракия": Синът ми видя всичко отблизо
Патриарх Даниил подкрепи Радев за санкциите срещу Кирил
Изписаха от болницата треньора, пострадал в тежката катастрофа на...


Виж още: