Мъж опита да запали с горелка служебeн автомобил пред Народното събрание.

Колата се е намирала на паркинг зад парламента, когато мъжът е дошъл и с викове "анархия" опитал да подпали гумите.

Извършителят обяснил, че по този начин иска да поздрави депутатите за празника им - вероятно 1-и април.

На място е пристигнала полиция и жандармерия. Мъжът е отведен и се разпитва.

Не е ясно чий е автомобилът, но вероятно мъжът не се е целил в конкретна кола. Той е носил раница със себе си.



Източник: Нова тв