Министерството на културата ще подкрепя спечелилия наш град за Европейска столица на културата 2019
Правителството определи Министерството на културата за Национален координационен орган за провеждане на конкурса за избор на български град за Европейска столица на културата през 2019 г.
Ведомството ще трябва да инициира създаването на многогодишна програма (2015-2019) с цел подкрепа на избрания български град не по-късно от края на 2014 г. Министерството на културата ще провежда и необходимите консултации с компетентните ведомства и с Националното сдружение на общините в Република България.