Минималната работна заплата става 610 лева

Автор: Пламена Николова
Коментари (2)
16:58 / 18.12.2019
5568
Минималната работна заплата ще нарасне до 610 лв. от 1 януари 2020 г. Размерът й ще се повиши е 50 лева или с 8,9% в сравнение с настоящата година, реши правителството.

За повишаването на минималната работна заплата на 610 лв. способстват икономическото развитие, устойчивите темпове на ръст на БВП, увеличаване броя на заетите и отчетеното повишаване на средната работна заплата за страната.

Предлаганият нов размер на минималната работна заплата от 610 лв. ще има благоприятно въздействие върху вътрешното търсене, заетостта и жизненото равнище на най-нискодоходната част от работната сила.

От 1 януари минималната работна часова заплата ще бъде 3,66 лв.

Виж коментарите (2)
Още новини от Национални новини:
Божидар Божанов: Това, което направи президентът, го тълкувам кат...
Финансист: Ще започне да се вижда съвсем ясно как разходите много...
Евродепутат: Действията на президента Радев нямат отражение нито ...
Възрастен българин май ще постави рекорд за брой години като голя...
Съборът на БЛС: Не може да се очаква европейско здравеопазване с ...
Наталия Киселова: Нека да видим какво ще съдържа искането на през...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).