Мика Зайкова: Имате милиончета за субсидията си, а нямате пари за пенсионерите

5063
2

"Вие гласувахте да си запазите субсидията. Донесохте от девет дерета вода, за да докажете, че трябва да имате милиончета във вашата субсидия, а сега за българските пенсионери няма пари“.

С тези думи Мика Зайкова от "Има такъв народ“ се обърна към представителите на ГЕРБ по време на обсъжданията в парламента за актуализация на пенсиите. По думите на Димитър Главчев служебното правителство не може да прави актуализация на бюджета.

"Не си ли спомняте какво каза господин финансовият министър – че нашият фискален резерв е в прекрасно състояние и има 8,5 милиарда там. Колегите са изчислили колко трябват – 185 милиона на месец. До края на годината трябват 1 млрд. и 110 милиона лева. Извинявайте, колеги, но ще намерите пари за българските пенсионери“, каза Мика Зайкова.

"Българските пенсионери мизерстват, те са най-бедните в Европа. Не ви ли е неудобно да кажете, че няма пари. За всичко друго имате пари. Милиончетата да си ги сложите в субсидията имате, а нямате пари за българските пенсионери. Ще намерите! Има във фискалния резерв пари!“, категорична бе тя.

Виж коментарите (2)
Още новини от Национални новини:
Тежка катастрофа с БМВ отне живота на непълнолетно момче
Боби Борисов показа с какви космически цени в Созопол гонят бълга...
Истинско лято на днешния 21 юни
Българи за километричните опашки: Гърците не са виновни!
Няма хора по Черноморието ли? По-добре вижте това!
Борисов в Раковски: Радев заслужава да бъде поздравен


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).