Мигранти превърнаха природен парк "Странджа" в сметище

3119
1

Община Малко Търново предприе кардинални мерки по почистване на природен парк "Странджа" от купищата боклук, останал от безпрецедентния мигрантски поток в гората. Състоянието на няколко гранични местности вече е превърнато в сметище, което се разраства.

Около 30 служители на общината, “Държавното горско стопанство" и “Природния парк" се включиха в мащабното почистване, което започна от местността "Кална нива" край село Бръшлян. Тук е единият от предпочитаните пътища на мигрантите към Европа. В Странджа има още три такива горски депа за почистване, като акцията продължава и следващата седмица. В първия ден въпреки труднодостъпните места бяха извозени общо 5 тона боклук.

"Дрехи, маратонки, обувки, раници, спални чували, всичко онова, което го носят като подръчен багаж, защото все пак те минават през гората и нощуват там или остава там където са били заловени, или се изхвърля на нерегламентирани места. Всичко това води до много сложни ситуации. Днес трябваше да направим жива верига в дерето около 30 души, за да може да се изкара на достъпно място, след което да се натоварят на камион и да започнат да се транспортират", каза пред NOVA Илиян Янчев, кмет на община Малко Търново.

Виж коментарите (1)
Още новини от Национални новини:
НИМХ: Температурите няма да паднат скоро
Български автомобил падна в морето на пристанище край Кавала
Витанов: Финансовото състояние на държавата е значително по-тежко...
България държи златна карта: Президентът разкритикува Европейския...
Роми обявиха война на наркодилърите в столицата
Наш черноморски курорт заприлича на Чернобил


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).