Мартина поиска от съда да я пусне за погребението на детето й, загинало в пожара, за който е обвинена

5296

Окръжен съд – Варна отказа за измени мярката за неотклонение "задържане под стража“ в по-лека на 22-годишната Мартина Й. Тя заедно с мъжа, с който живеела, са привлечени към наказателна отговорност за извършване в съучастие на палеж с настъпили значителни материални щети и последвала смърт. Инцидентът стана на 9 октомври във варненския кв. "Владислав Варненчик". В апартамента бяха открити телата на две деца.

Пред съда Мартина изтъкна, че подала молба за изменение на мярката, за да може да организира и присъства на погребението на детето си.

От прокуратурата обясниха, че близките на младата жена са заявили, че не разполагат със средства, за да организират ритуала и поради тази причина няма определен ден и час за него. Тази конкретна информация е необходима, за да е ясно кога трябва да бъде пусната Мартина, за да се сбогува с детето си. На роднините е дадено време да обмислят как да постъпят, казаха от обвинението. В случай, че не намерят средства ще бъде организирано служебно погребение от Община Варна.  

Варненският окръжен съд прецени приложените по досъдебното производство материали и намери, че мярката за неотклонение "задържане под стража“ е била законосъобразно определена. От допълнително събраните доказателства и към настоящия момент, не е разколебано предположението за съпричастност на Мартина Й. към деянието, в което е обвинена. Сочените от нея основания за изменение на мярката за неотклонение - желанието й да присъства на погребението на детето си и да участва в организирането му не са от такова естество, че да налагат изменение на взетата спрямо нея мярка. Според съда нейното присъствие на погребението би могло да бъде осигурено по друг начин /чрез конвоирането й/, още повече, че такова погребение не е насрочено. Поради изложените съображения Окръжен съд – Варна намери, че не са налице основания за изменение на мярката за неотклонение "задържане под стража“ на Мартина Й.

Съдебното определение подлежи на обжалване.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Британски турист: От 20 години идвам в България, но за първи път ...
4 деца са в болница, 15-годишен сътвори безумие
Хампарацумян: Ръстът на заплатите във висшата администрация подхр...
100 лева за такси станаха 75 евро в Приморско
Рязък обрат във времето с валежи и гръмотевици. Ето кога и къде
Опасност от касапница на АМ "Тракия": Метален винкел се "разхожда...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).