Майка за "онази" бележка: Малко е хард!

10399
2

"Децата от занималня, които не са взети до 18.00 ч., ще бъдат отвеждани в 7 Районно управление на МВР". Това съобщение, залепено в столично училище и публикувано в социалните мрежи, предизвика широко обсъждане.

"Родителите са информирани за графика на групите с целодневен режим на обучение. Не виждаме друг начин, по който можем да предадем децата на системно закъсняващите родители", коментира в ефира на "Събуди се" Светлана Лазова – заместник-директор на 39 СУ "Петър Динеков".

Тя подчерта, че имало случаи, в които никой родители не можело да бъдат открити до 19 ч. Това удължавало работния ден на преподавателите до 10 часа и правело ученикът тревожен и тъжен.

От училището залепили на входа бележката с предупреждението, след като и от Отдела за закрила на детето им обяснили, че не могат да им съдействат. "Бележката трябваше да има дисциплиниращ ефект върху родителите. Тя вече е свалена", допълни заместник-директорът.

Преслава е майка на дете, което учи във втори клас в столичното училище и посещава занималня: "Не се е случвало детето ми е да е водено в районното. Коментирахме с другите родители, че е малко хард да ги водят в полицията. На всеки родител му се случва да закъснее, всички знаем какъв е трафикът в София. Да ходиш после до районното да си взимаш детето, е малко крайно решение", заяви тя.



Виж коментарите (2)
Още новини от Национални новини:
Много дъжд утре, ето в коя част на страната
Изтичане на канализационни води от хотел в морето край "Елените"
След спор за 40 евро: Трима бутнаха мъж от Лъвов мост и го убиха
Нови изпитания за шофьорите по АМ "Тракия", но този път към морет...
Тежка е обстановката на АМ "Тракия"
Камион изгоря край Пампорово


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).