МВР: Повече убийства, но по-малко кражби на автомобили и грабежи за 2021г.

1366
3

Повече убийства, по-малко кражби на автомобили и грабежи. Това показват данни на МВР.

Наблюдава се и устойчива тенденция за намаление на престъпленията през периода януари-ноември 2021 г. Те са с 8% по-малко.

Същевременно през тази година са разкрити повече регистрирани престъпления - 46%.

Убийства са с 21 повече тази година. Разкриваемостта обаче и през двата периода – месеците януари-ноември на 2020 и 2021 г., е почти 100%.

С 31%, е намалението при кражбите на моторни превозни средства - 411 регистрирани през 2020 година, 282 - през настоящата.

При грабежите намалението е с почти 21%. Регистрираните през тази година са 772, за същия период на миналата броят им е 974.

Отбелязва се спад още при кражбите - с почти 14%, и при престъпленията, свързани с наркотици - с 3,4%, като при тях разкриваемостта тази година е близо 75%.

Виж коментарите (3)
Още новини от Национални новини:
Британски турист: От 20 години идвам в България, но за първи път ...
4 деца са в болница, 15-годишен сътвори безумие
Хампарацумян: Ръстът на заплатите във висшата администрация подхр...
100 лева за такси станаха 75 евро в Приморско
Рязък обрат във времето с валежи и гръмотевици. Ето кога и къде
Опасност от касапница на АМ "Тракия": Метален винкел се "разхожда...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).