Лидерите на ЕС на извънредна среща за Украйна, в Брюксел е и Кирил Петков

2359

Лидерите на страните от Европейския съюз се събират днес в Брюксел на извънредна среща на върха, на която ще обсъдят ситуацията по границата между Русия и Украйна.

Българският премиер Кирил Петков също ще бъде в белгийската столица. В Брюксел е и министърът на отбраната Стефан Янев, който участва във втория ден на срещата на военните министри от НАТО.

Междувременно в щабквартирата на НАТО в Брюксел продължава и срещата на военните министри от Пакта, които обсъждат укрепването на източния фланг на Алианса на фона на продължаващото напрежение по границата между Русия и Украйна.

Според НАТО все още няма признаци, че Русия е готова за изтегляне на войските и за деескалация на напрежението.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Колко струва почивката в най-близкия и обичан гръцки остров от бъ...
Кой измежду трите големи мобилни оператора в България има най-мно...
Тежка агресия срещу таксиметров шофьор, той извади пистолет
Шофьорът на "Глово" за скандала с Ивайло Мирчев: Единственото ми ...
Ресторантьорите: Ние ли сме единственият скъп сектор в държавата
4 евро за царевичка на наш баровски плаж


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).