Лена Бориславова: Ще подадем жалба към КС

2387

Ако бъде входирана кандидатура за главен прокурор, от ПП-ДБ ще подадат жалба към Конституционния съд. Това заяви в ефира на NOVA NEWS Лена Бориславова.

От ПП-ДБ смятат за нелегитимна стартиралата процедура за избор на главен прокурор. Ако се съберат 48 подписа на депутати, може да бъде внесено искане за тълкуване от КС и така процедурата да се стопира поне до произнасянето на магистратите.

"Ако наистина има прокурори, които решат да участват в тази процедура, ние ще съберем подписи и ще внесем искане до КС за тълкуване на разпоредбите, свързани с това дали този ВСС има право да избере нов главен прокурор за 7 години. Изчакваме да видим дали ще има кандидати. Ако няма, процедурата ще трябва да започне наново. Надявам се едно ново НС да намери мнозинство да подкрепи законодателните промени, които сме предложили в тази връзка", заяви Лена Бориславова.

Тя обясни още, че от ПП-ДБ подкрепят Законопроекта за адвокатурата в 95% от текстовете.

"Има едни 4 параграфа, свързани с особените представители, които не отговарят на европейското законодателство, на стандартите за справедливост. Заради тези 4 параграфа ще подкрепим ветото на президента. Няма никаква пречка те да бъдат гласувани и изменени, с предложенията, които сме направили", заяви Бориславова.

Тя каза още, че този път от ПП-ДБ ще предложат на избирателите си управленска формула с равно отдалечен надпартиен премиер, който да търси подкрепа около програма, която и от коалицията смятат за важна.

"Нужен е нов подход, слагаме такъв на масата. Не настояваме за министри, не настояваме наш да бъде кандидатът за премиер", продължи Бориславова.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Излезе прогнозата за началото на юни
НИМХ: Едва 2 градуса са регистрирани в Южна България в 18:00 часа...
БДЖ подготвя промени в продажбата на билети след куриозен случай
Българка от Великобритания: Плашещо е, че цените в България вече ...
Истината за заплатите в България, която официалната статистика ни...
Имотите са надценени! Предупредиха за обрат на пазара


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).