Курумбашев: Таван на цените на газа е против логиката на пазара

Автор: Екип Plovdiv24.bg
Коментари (0)
11:30 / 15.09.2022
1224
Урсула фон дер Лайен ще пристигне в България за откриването на интерконектора с Гърция. Това потвърди лично председателят на Европейската комисия пред bTV.

"Не съм окуражен от поставянето на таван на цените на газа – това е против логиката на пазара. Във Венецуела наложиха таван на цените на тоалетната хартия и тя изчезна от пазара“.

Това коментира Петър Курумбашев, бивш евродепутат от БСП.

"Ако навън е 40 градуса, а вие решите да счупите термометъра, защото показва 40 градуса – нито ще ви стане по-хладно, нито ще промените температурата навън“, добави той.

"Очаквам предложение на политическите сили да замразим и възрастта, на която са хората. Или някой да каже: "Аз като бях на власт, вие бяхте с 10 години по-млади. Аз като се върна, вие ще сте с 10 години по-млади. Тези послания са мили за хората, но трябва да престане раздаването на пари – тя трябва да отиват при тези, които имат нужда“, категоричен е бившият евродепутат.

Според него трябва да се инвестира в строителството на електроцентрали на фона на повишеното потребление.

"Очевидно Норвегия може да компенсира доставките на газ от Русия, но само частично“, допълни Курумбашев.

Виж коментарите (0)

Още по темата (196):
28.02.2025 По-високата цена на природния газ за март е вече факт
30.07.2024 НСИ: Намалява производството на твърди горива в България
16.02.2024 Експерт алармира: Цената на парното е двойно по-висока от тази, която трябва да плащаме!
23.01.2024 Бивш министър бие аларма: Сметките ще са много по-високи
11.11.2023 Politico: На Европа взе да й писва от българските "игри на руски газ"
10.11.2023 Унгария иска санкции от ЕК за България, заради таксата за транзит на руски
газ
Още новини от Национални новини:
Инцидент с работник във военния завод "Арсенал"
МО: Без паника, ако видите военна техника по пътищата!
Шефът на БНБ изтъкна пет ползи от приемането на еврото
АПИ съобщи добрата новина за шофьорите по АМ "Тракия"
АПИ предприе спешни действия за трайното укрепване на пропадналия...
Запечатаха партийната централа на ДПС на Ахмед Доган


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).