Непрекъснато мрънкаме, но накрая трябва да признаем - за Коледа няма да има сняг, а декември ще бъде топъл. Това заяви пред Нова телевизия климатологът доц. Георги Рачев. 
С тези думи той попари и последните надежди за бяла и приказна Коледа.

"Все пак има малка вероятност към 27-29 декември да има валежи и за Нова година да падне сняг. Малко вероятно е обаче предвид високите температури, по-скоро ще бъде дъжд".

"Да се надяваме значи на сняг", каза с надежда в гласа Виктор Николаев.

"По-скоро да не се надяваме", охлади очакванията му климатологът.