Климатолог: Има голяма вероятност Коледа да бъде бяла

2741

"Шансът да имаме сняг за Коледа, в сравнително голяма част от страната, е доста голям. Основанията за това твърдение са, че предстои доста динамично време", каза за "Фокус" климатологът Симеон Матев.

По думите му в след нахлуването на студения въздух в събота, то в неделя следобед и в понеделник преди обед ще настъпи временно подобрение на времето със слънчеви часове и със стихване на вятъра.

"Но в понеделник привечер и в нощта срещу вторник, в самата Бъдни вечер, очакваме ново влошаване на времето. При това вече очакванията са сняг да превали на доста места. Това дава основание да кажем, че в едно 30-40 % от територията на страната, има голяма вероятност Коледа да бъде бяла", допълни Матев.

Апелът му към всички е, заради очакваното влошаване на времето, шофьорите да тръгват на път добре подготвени за зимните условия. "Това са дни, в които се пътува много и нека всички имат едно на ум, да бъдат подготвени, особено ако минават в по-високи места", каза още Симеон Матев.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Турция не признава старите безсрочни лични карти, а у нас те отив...
Отново лоша новина за шопската салата
Бизнесдама за високите цени в заведенията: Основният фактор е алч...
Българин от Велинград разказва за незабравима среща с таксиметров...
Драганов: Средната цена за нощувка около "Евровизия" няма да бъде...
Абитуриент говори 11 езика и учи още


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).