На площад "Орлов мост“ Конфедерацията на независимите синдикати в България (КНСБ) провежда синдикална акция "За правото на сдружаване и достойни заплати!", предаде репортер на "Фокус". Движението в центъра на столицата в района бе блокирано за кратко.

На датата, която е емблема на борбата за защита на работническите интереси, конфедерацията постави исканията за достойни възнаграждения, гарантирани трудови и синдикални права. 

След това на входа на парк "Борисова градина" ще се проведе синдикален хепънинг. На него гражданите и гостите на София ще могат да разговарят с експертите на конфедерацията и да получат материали с основните искания на КНСБ.