За момента в началото на отоплителния сезон няма проблеми с топлофикационните дружества. Това каза пред журналисти председателят на Комисията за енергийно и водно регулиране Иван Иванов. 
"За момента в началото на отоплителния сезон няма проблеми с топлофикациите. Те приеха реалността, че цените на топлинната енергия, която те начисляват на потребителите са намалени между 10 и 20 %", заяви Иванов. 
Той допълни, че топлофикационните дружества по принцип имат задължения, но това, което те са заявили на заседание с тяхно участие, е че постепенно задълженията им намаляват. 
"Това за мен е много добър знак, че решенията на КЕВР позволяват постепенно да намаляват задълженията си", отбеляза Иванов.



Източник: Агенция "Фокус"