Инфлуенсърите също трябва да плащат данъци

1651

Китай даде 10 дни на интернет звездите си да си платят данъците, след като наложи солена глоба на прочута инфлуенсърка, предаде Франс прес.

В понеделник инфлуенсърката Вия, много известна в Китай с телепазарните си видеа, бе призната за виновна за данъчна измама и бе осъдена да плати рекордната сума от 1,3 милиарда юана (181 милиона евро). Вия, която е следена от милиони потребители, изчезна от социалните мрежи ден след присъдата си.

"Дълг на всеки гражданин е да си плаща данъците", заяви вчера данъчната администрация. Тя добави, че дава на звездите срок до края на годината, за да си оправят сметките и заплаши със солени санкции в противен случай.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Британски турист: От 20 години идвам в България, но за първи път ...
4 деца са в болница, 15-годишен сътвори безумие
Хампарацумян: Ръстът на заплатите във висшата администрация подхр...
100 лева за такси станаха 75 евро в Приморско
Рязък обрат във времето с валежи и гръмотевици. Ето кога и къде
Опасност от касапница на АМ "Тракия": Метален винкел се "разхожда...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).