Икономист: Не мога да си обясня защо в малките магазини е по-евтино, отколкото в големите търговски вериги

44368
1

"Защо в малките магазини е по-евтино, отколкото в големите търговски вериги, не мога да си обясня“.

Призна пред БНТ главният икономист на КНСБ Любослав Костов.

Коментарът му бе във връзка с цената при яйцата.

Той обясни, че това не отговоря на икономическата логика, защото веригите имат много по-големи възможности да държат хранителните продукти на по-ниска цена.

"Всеки остава с усещането за картел, че пет вериги се събират и определят цените, за което можем само да спекулираме", допълни синдикалистът.

Костов каза също, че мониторингът, който извършва КНСБ в около 600 търговски обекта в цяла България, дава данни, които се прсдоставят на КЗК и КЗП.

"У нас на свръхпечалбата се нарича печалба, а нормалната печалба – загуба", коментира още Костов.

Той илюстрира думите си с цената на краставиците, които стигат до купувачите с надценка над 100%.

Виж коментарите (1)
Още новини от Национални новини:
Обявиха за национално издирване 17-годишната Никол Русинова
Месец след встъпването на кабинета Радев: Протестиращи викаха "Ос...
Мистерията на Портата към отвъдното над Казанлък
Инспектори на БАБХ с акция в пловдивско предприятие за масло
Без обжалване от защитата: Водачът, блъснал мотоциклет с двама уч...
Термометрите скачат до 37 градуса,14 области у нас са под заплаха...


Виж още: