Градушка удари днес в различни райони на страната, след 19:00 часа порой и градушка се изляха и над София. По-рано през деня валя във Варненско, Свиленград, Хасково, Бяла и Борован.
На много места в страна са отчетени кратки, но интензивни валежи. Градушка с големината на грахови зърна се изсипа над София, улиците буквално побеляха от ледените топчета.
Още вчера от НИМХ предупредиха, че за 7 области на Западна България е в сила кодът за опасност от метеорологични явления "оранжево". 
Освен за София-град, кодът бе в сила и за областите Монтанска, Врачанска, София област, Пернишка, Кюстендилска и Благоевградска, но после кодът беше отменен.



Източник: Нова тв