Гимназисти поканиха класния на бал с трактор "Болгар" и истински спектакъл

3530

Класният ръководител на 12.Б клас в Професионалната гимназия по селско стопанство "Царица Йоанна“ в Пазарджик днес бе поканен на абитуриентския бал с… трактор. Жълтият "Болгар“ бе докаран от зрелостник (Сергио-Ангел Найденов) на плаца пред учебната сграда, а отпред на машината бе окачена "бяла дъска“ с въпрос: "Ще дойдете ли с нас на бала?“. Трите възможни отговора бяха "Да“, "Да“ и “Да“.

Главният герой в този мил жест – преподавателят Здравко Узунов - попълни правилно теста по разпореждане на дванайсетокласничка (Даря Панчева), която безкомпромисно му връчи маркера също както той го е връчвал на нея по време на изпитване. Всичко това се разигра на фона на множество балони и празнични димки в цветовете на националния трибагреник.

Инициаторите на приятната изненада не бяха уведомили никого от гимназията за намеренията си. Първо се разнесе мълва, че е откраднат телефонът на учителя по физическо Николай Личев, който после се оказа съучастник в заверата заедно с медиаторката Елена Йовова. И ако това търпеше отлагане до междучасието, то друга критична ситуация изискваше незабавната намеса на главния дежурен учител за деня – Здравко Узунов. Беше му съобщено, че група ученици са се сбили ожесточено и има опасност някой да пострада. Но когато той изскочи от сградата с напрегнато лице, счепкалите се момчета изведнъж грейнаха в дяволити усмивки. Насъбралите се заради шумотевицата ученици и учители избухнаха в овации и едва тогава главният герой разбра, че няма проблеми, а се случва нещо наистина красиво.

На фона на песента "Един неразделен клас“ на плаца пристигна и украсеният с балони трактор "Болгар“, а около него – празнични димки в цветовете на националния трибагреник.

Тогава дойде и големият момент. Дванайсетокласничката Даря Панчева с артистична строгост подаде маркер на своя учител – точно както той многократно ѝ е подавал маркер по време на изпитване. Задачата беше ясна: попълване на теста. Здравко Узунов избра… правилния отговор. Всъщност – единствения възможен. И то цели три пъти!

Импулсивно организираното празненство продължи с музика, любими български хора и народни танци, а дворът на гимназията за минути се превърна в малък празничен фестивал.

Самият Здравко Узунов призна, че е бил изключително приятно изненадан от жеста на любимите си ученици – момент, който със сигурност ще запомни като едно от най-красивите събития в своята учителска практика.



Този браузър не поддържа видео елемента.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Бизнесдама за високите цени в заведенията: Основният фактор е алч...
Българин от Велинград разказва за незабравима среща с таксиметров...
Драганов: Средната цена за нощувка около "Евровизия" няма да бъде...
Абитуриент говори 11 езика и учи още
МВР затяга правилата, готвят нови изисквания за шофьорите от 1 ян...
България все още е първа по производство и износ на розово масло,...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).