Германците откриха спа курортите на България

Автор: Екип Plovdiv24.bg
Коментари (0)
13:20 / 25.01.2008
2189
В Щутгарт приключи едно от най-интересните туристически изложения за годината - Camping & Motor Tourism (CMT). Това е най-големия международен туристически панаир за широка публика и от години туроператорите внимателно наблюдават динамиката в търсенето на специфични туристически продукти, които посетителите на панаира избират директно от изложителите.

Основни теми на изложението бяха велосипедните и планински маршрути, пътуванията по интереси, голф-туризма, круизните пътешествия, спа и уелнес почивките. На панаира по традиция има и изложение на каравани и оборудване за тях, мотори, голф екипи и оборудване, велосипеди и други средства за предвижване и спорт. За официални домакини тази година бяха избрани Италия и Австралия.

Всички големи туроператори са включили в каталозите си предложения от България. Най-голям интерес предизвикаха възможностите за спа и уелнес пътувания. Новия каталог „Уелнес и спа в България", издаден от третия по сила германски туроператор ITS, беше разграбен буквално за секунди, разказа г-н Димитров, представителн на Съюза на инвеститорите в туризма.

Ден преди закриването на панаира от централата на ITS в Кьолн обявиха ръст от 12 на сто при записванията за България в техните програми. Това се случва за първи път от 2002 година насам.

Според г-н Димитров България има огромен неизползван резерв в тези видове туризъм. От години не се предлагат и възможности за къмпингуване в България, а около 24 на сто от посетителите в Щутгарт търсят точно този продукт. Тук не става дума за туристи с раници и палатки, а за представители на средната класа с автокаравани и ремаркета, готови да заплатят по 40-60 евро на ден в Испания, Италия и Австрия. Подобен род публика предпочита природа и чист въздух, свежи плодове и разбира се, прилични санитарни възли. В момента България не предлага такъв продукт на изложенията и губи част от близо 3.5 милиарда евро, които къмпингарите харчат всяка година в чужбина.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Виждали ли сте го? Ням следа от 16-годишния Виктор
Бойко Борисов поздрави новия папа: Нека бъде глас на мира и състр...
Можем ли да се лекуваме в България, ако се осигуряваме в друга ст...
Проф. Димитров: Никой няма точна сума колко са парите в обращение...
Нов предмет в училище изкара родители на протест пред просветното...
Мощна буря с градушка удари част от България


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).