Георги Лозанов подаде оставка като член и като председател на Съвета за електронни медии, за да не участва в гласуването на регистрацията на телевизия "Пик". Това се случи на днешното заседание на СЕМ.

Колегите му ще гласуват оставката на следващото си заседание на 1 март.

Тримата в съвета - Анна Хаджиев, Анюта Асенова и Иво Атанасов гласуваха регистрацията с убеждението, че не могат да я откажат по закон.

Петият член на съвета - Мария Стоянова не присъства, тъй като в момента е в чужбина.



Източник: в. "24 часа"