Ген. Мутафчийски с притеснителна новина

3996

"Във ВМА имаме двойно повече легла в интензивните отделения от заявените и заповяданите от РЗИ, защото не можем да връщаме пациенти, но разбира се, когато се случва това вече е невъзможно да ги приемем. А инфекциозната ни клиника изобщо не е преставала да приема болни, не само с ковид, но и с другите заболявания, които са особено актуални през лятото. Нямаме свободни легла, това е големият проблем". Това заяви генерал-майор д-р Венцислав Мутафчийски, началник на Военномедицинска академия, по време на честването на "Деня на спасението", предаде БГНЕС.

Нашата професия е изключително рискова. На всеки един лекар му трябват не само умения, за да бъде лекар, явно трябва и нещо друго. Трябва да има сърце, за да жертва живота си за живота на другите. Затова с особено преклонение се отнасяме към днешния ден.

Мутафчийски коментира и каква е ситуацията във ВМА и как се справят с COVID пандемията.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Изчезна национален рекордьор на България. В неизвестност е от 11 ...
Четирима пострадаха след зрелищна катастрофа
Морето ври от сафрид, рибарите продават улова си за стотинки
Метеоролози следят опасна мезоконвективна система, която може да ...
Филип от "Бричка": Всички знаят кои организират незаконните гонки...
Мавров след напускането на НЗОК: Не участвам в политически сглобк...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).