Фармацевти от цялата страна протестират в София

1585
2

Фармацевти ще протестират от 10.00 до 12.00 ч. на площад "Независимост" в София, заради законови промени, които позволяват на нефармацевти да продават в аптеките, съобщиха от Българския фармацевтичен съюз (БФС).

Промените в Закона за лекарствените продукти в хуманната медицина бяха приети на първо четене вчера от депутатите. Аргументите, с които от БФС оспорват промените е, че след като се позволи на нефармацевти да продават в аптеките, около 6000 бакалавър-фармацевти ще останат без работа, защото на тях трябва да се плащат по- високи заплати.

Другата съсловна организация - Асоциацията на собствениците на аптеки, подкрепя промените с аргумента, че по този начин около 4000 нефармацевти, които в момента работят в аптеките, няма да загубят работата си.

Oсвен това от БФС оспорват и промените в проектозакона, в които се предвижда комисията по цени на лекарствените продукти и тази, която определя кои лекарства да се плащат от касата, да се слеят в една. Аргументът на БФС е, че не може едни и същи експерти да определят тези две неща.



Източник: Дарик Радио
Виж коментарите (2)
Още новини от Национални новини:
16 евро за хумус, 11 евро за ориз! Потребители в потрес от високи...
Експерт: С тези темпове ще са нужни 200 години за саниране на вси...
След операция в Плевен 12-годишно момче казало на майка си: "Стра...
Производител: Ако продам всичко това, ще спечеля около 15 евро
Море за 15 евро на човек и бюджетният разчет на едно четиричленно...
До 45 000 евро месечно: Кои позиции в ИТ сектора прибират най-вис...


Виж още: