ИЗПРАТИ НОВИНА
Новини
Спорт
Справочник
НОВО
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Начало
Пловдив
Анализите
Спортни
Регионални
България
Международни
Любопитно
Галерии
Личности
RSS
Всички
Общество
Криминални
Институции
Други
Бизнес
Агро
Експерти: Когато шофьорът види, че има 2 секунди до светофара, а му остават 150 м, ще започне да намалява
Автор: Екип Plovdiv24.bg 11:04 / 16.11.2023Коментари (0)7037
© Plovdiv24.bg
С 15% се е увеличил пътният травматизъм след премахването на мигащия зелен светофар, показват данни на Института за пътна безопасност.  

"Този проблем се появява, когато някой реши, че има едни пари, които трябва да се усвоят.  Нашият Закон за движение по пътищата не може да излиза от Виенската конвенция, когато се касае за правилата за движение", коментира председателят на Асоциацията за квалификация на автомобилистите в България Красимир Георгиев пред Bulgaria ON AIR.

Той цитира закона, според който се подават сигнали с немигащи и мигащи светлини за регулиране на пешеходните светофари, а не на тези за автомобилния трафик.

Георгиев и автомобилният състезател Ангел Башкехайов са категорични, че по-практично за шофьорите е поставянето на таймери, които показват колко време остава да преминаване съм зелен или червен светофар.

"Когато види шофьорът, че остават 2 секунди, а му остават 150 м, ще започне да намалява. Предвиждането на шофирането е най-важното, да плануваме ситуацията занапред. Автомобилът е средство за масово поразяване, голяма част от хората намират смъртта си. Хората, които шофират бързо се мислят за безсмъртни, a такива хора не съществуват", каза Башкехайов.

Той призова любителите на високите скорости да практикуват в контролирана среда, на обезопасени трасета - отправи покана за пистово състезание този уикенд в Стара Загора. А лиценз по думите му се вади лесно: "Ще ги видят много повече хора. Удоволствието, което ще изпитат и адреналина ще е по-голямо".

Председателят на Асоциацията за квалификация на автомобилистите в България коментира, че много хора се явяват на шофьорски курсове не с идеята да се научат да карат безопасно, а да вземат книжка.

"Случва се да ни се обаждат с "Добър ден! Искам да се запиша за книжка". Или казват "уча листовките и изкарвам изпита". Тестът обаче е средство за проверка на знанието. Защото не е важен пистолетът за убийството, а този който стреля. Изпускаме един важен момент - шофьорският курс дава основа, той трябва да подготви за след изпита", добави Георгиев.







Зареждане! Моля, изчакайте ...

Все още няма коментари към статията. Бъди първият, който ще напише коментар!

Още новини от Национални новини:

ИЗПРАТИ НОВИНА
« Май 2025 г. »
пон
вто
сря
чтв
пет
съб
нед
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Виж още:
Актуални теми
Концесията на стадион "Пловдив"
Предлагат специален статут за Стария град
Бюджет 2025
Локо в Първа лига, сезон 2024/2025
ТВ и шоу сезон 2024/2025 г.
назад 1 2 3 4 5 напред
Абонамент
Абонирайте се за mail бюлетина ни !
Абонирайте се за нашия e-mail и ще получавате на личната си поща информация за случващото се в Пловдив и региона.
e-mail:
Анкета
Трябва ли общините "Марица" и Родопи" да се слеят в Пловдив?
Да
Не
Не мога да преценя
РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:

За контакти:

тел.: 0886 59 82 67

novini@plovdiv24.bg

гр. Пловдив, ул."Александър I" 32,
Бизнес Център Plovdiv24.bg

За реклама:

Тарифи (виж)
Договори избори 2024

тел.: 0887 45 24 24

office@mg24.bg

Екип
Правила
Пловдивчани във facebook
RSS за новините
Футбол на живо по телевизията
Сайтът е създаден от пловдивчани, за пловдивчани. 100% пловдивски продукт.
Статистика: