Експерт: COVID си отива като острота и заразност, но не и страничните ефекти

4692

В последните дни и седмици честотата на новозаразени с COVID е много ниска - може да си позволим да отхлабим всички мерки - нямаме активно разгаряне на процеса. Освен това боледуващите карат инфекцията по-леко. Няма нужда да правим мерки, различни от други инфекциозни заболявания. COVID си отива като острота и заразност, но не и страничните ефекти от преболедуването. Това каза за NOVA News пулмологът и депутат от ПП–ДБ д-р Александър Симидчиев.

По думите му на много места болниците не са близо до хората, а пътищата са развалени, така че често достъпът при спешни случаи не е лесен.

"Вече имаме доста надеждна система, евентуално увеличение на случаите веднага ще бъде хванато, мерките могат да се върнат. Нямаме окончателно махане на карантина, а адекватни на сегашното състояние мерки. Пандемията поизгасва на доста места, проблемите са по-тежките последици - изменения на белия дроб. Кадрите решават проблемите във всички сфери, особено в здравеопазването", коментира той.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Много дъжд утре, ето в коя част на страната
Изтичане на канализационни води от хотел в морето край "Елените"
След спор за 40 евро: Трима бутнаха мъж от Лъвов мост и го убиха
Нови изпитания за шофьорите по АМ "Тракия", но този път към морет...
Тежка е обстановката на АМ "Тракия"
Камион изгоря край Пампорово


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).