Дъжд, гръмотевици и градушки утре

Автор: Екип Plovdiv24.bg
Коментари (0)
17:37 / 15.06.2015
3479
През следващото денонощие атмосферата над страната ще се лабилизира. През нощта и в ранните сутрешни часове превалявания с гръмотевици ще има на места в Западна България. Над останалата част от страната преди обяд ще е предимно слънчево. 

Около и след обяд главно в Централна и Източна България и планинските райони ще се развива значителна купесто-дъждовна облачност, ще има валежи и гръмотевици. Възможни са и градушки. Ще се усили вятърът от запад, северозапад, в Дунавската равнина - до умерен. Максимални температури между 28° и 33°.

Атмосферното налягане ще е близко да средното за юни.

Над планините ще се развива значителна купесто-дъждовна облачност. На много места ще има валежи, придружени с гръмотевици. Вятърът ще е умерен от запад, северозапад.След обяд ще се усилва. Максимална температура на 1200 м.н.в около 21°, на 2000 около 14°.

Над Черноморието ще преобладава слънчево време с развитие на купеста облачност в следобедните часове, когато ще превали и прегърми. Максималните температури ще са 28°-30°. Температурата на морската вода е 22°-23°. Вълнението на морето ще е около 2 бала.


Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Производители се оплакаха: Борсите са затрупани с домати от Албан...
Погребаха Магдалена в черен ковчег
АББ: Банките в България предлагат най-ниските лихвени проценти в ...
И лекарите заплашват с ефективна стачка
Въпрос в мрежата: Тази маркировка от третокласник ли е рисувана?
След поредната агресия на "локалите": Задържаха младежите, извърш...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).