Депутат: Основни стоки ще бъдат с държавно регулирани цени

1834

"БСП - Обединена левица" внася законопроект срещу спекулата. Това съобщи пред БНТ депутата Атанас Атанасов, който е и зам.-председател на бюджетната комисия към парламента. Според текстовете на закона ще има списък със стоки, които ще се продават на регулирани от държавата цени.

Кои продукти да влязат в него ще решава Министерския съвет. Атанасов коментира и изпълнението на държавния бюджет с думите, че има проблем с финансите, но се чака министерството на финансите да даде повече информация за изпълнението на план сметката, за да се види, дали се налага актуализация.

Атанас Атанасов, зам.-председател на бюджетната комисия към НС от БСП - Обединена левица: "Още в днешния ден ние ще внесем законопроекта за борба със спекулата. Това не е законопроект, който просто слага пределни цени на дадени стоки, това е законопроект, който дава лостовете на институциите и правителството да се борят с това. Сферите, които засягаме са храни, лекарства, горива, мобилни услуги, банкови такси. Даваме право с този законопроект на Министерски съвет да определи основни храни, които да бъдат на специален щанд във всички магазини над 400 квадрата - един вид сирене, един вид хляб, един вид брашно, един вид ориз, които да бъдат с държавно регулирани цени."

Той коментира и бюджет 2025. Той призна, че има проблем с него. От думите му стана ясно, че предстои да се разбере дали той ще бъде актуализиран.

Атанас Атанасов, зам.-председател на бюджетната комисия към НС от БСП - Обединена левица:"Да не бъдем крайни към бюджета, беше приет в екстремни ситуации. Проблем със финансите има и ние не го крием и го казваме от ден първи в това Народно събрание".

"Дали ще се стигне до актуализация на бюджета – в момента се правят прогнози, отчети, ще видим какви данни ще изнесат о министерството на финансите, ще ги обсъдим на съвет за съвместно управление и ще вземем най-доброто решение".

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Президентът Йотова: 24 май не е носталгия, а бъдеще
Кола призрак се появи на магистрала "Тракия" от нищото
МВР с мощна спецоперация, провериха над 15 хиляди автомобила за д...
Ден на траур в Благоевград след фатален инцидент с непълнолетни
Думите на победителя в "Хелс Китчън" за 24 май, с които спечели с...
Иван Демерджиев с ултиматум към полицията след трагедията в Благо...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).