Депо за разпространение на наркотици разкри полицията в София

3350

При специализирана полицейска акция на СДВР снощи е разбита наркомрежа в София. В къщата на криминално проявения Р.К. по прякор Руменчо на ул. "Индже войвода" в кв. "Татарли" криминалистите разкриват депо за разпространение на наркотици. Открити и иззети са 122 топчета хероин (около 250 дози), 91 топчета амфетамин и 1000 лева, които са реализирани от продажбата на дрога. На втория етаж на къщата са се събирели наркомани. В момента на проверката полицията е заварила там 20 клиента на Руменчо. Две момичета, у които е намерен хероин, са отведени в Шесто РПУ, от другите са снети обяснения и са призовани в полицията. Задържани са и съпругата на пласьора и двете му дъщери, които също се занимавали с продажба на наркотици, без да употребяват. Руменчо успял да се укрие и се издирва от полицията. За разкритото наркодепо е заведено следствено дело, съобщиха от МВР. По оценката на специалисти семейството е реализирало по 2000 лв. дневен оборот от продажбата на наркотици.
При обиск в кв. "Хиподрума" в дома на 27-годишния К.Е., също криминално проявен, са намерени и иззети 150 гр хероин за около 1200 дози, 140 гр. амфетамин, достатъчен за 1100 дози, 220 гр хашиш, 20 гр марихуана, таблетки екстази и две везни. Полицаите са открили още и 50 бойни патрона 22-ри калибър. К.Е. е търсен от полицията и във връзка с подадена жалба от двама мъже за нападение и грабеж пред софийска дискотека. Той е задържан под стража.
Пред ресторант в същия квартал е задържан друг познайник на полицията - Я.Д. (33 г.), известен с прякора Джузо, по данни на СДВР заемащ високо ниво в наркойерархията. В дома му в кв. "Горна баня" е намерен хашиш. Той също е под постоянна мярка. По случая е образувано следствено дело.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Финансист: Румъния ще добива 100 млрд. куб. газ на метри от бълга...
"Война" за Bangaranga: Звукозаписната компания на DARA с ексклузи...
Гълъб Донев обяви кои сектори няма да бъдат засегнати от съкращен...
Румен Радев с ключови предложения към търговските вериги
Българин показа снимка от Гърция и отсече: Държавата ни е превзет...
Минималната пенсия с нов скок от 1 юли


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).