Д-р Гергана Николова: Има тежък разлом в отношенията между лекари и пациенти

Автор: Екип Plovdiv24.bg
Коментари (1)
10:12 / 06.06.2022
2028
Когато се реанимира пациент, близките нямат работа на място. Това заяви общопрактикуващият лекар и член на УС на Българския лекарски съюз д-р Гергана Николова в студиото на "Здравей, България" по повод побоя, нанесен над неин колега в Самоков. 

По думите й има тежък разлом в отношенията между лекари и пациенти, както и недоверие "Зачестяват случаите на агресия. И ако тя преди време е била само вербална, сега все по-често става физическа", подчерта тя.

"Трябва да действаш като лекар. Не можеш да действаш под напора на нечии емоции". Така д-р Николова коментира защо лекарите в Самоков са решили да не транспортират пациента, докато състоянието му не бъде стабилизирано, въпреки искането на близките му. Тя обясни, че кризата в отношенията пациент-медик имат дълбоки корени: "Има свръхизисквания към лекарите и съществено освен права, никой няма задължения", допълни д-р Николова. Управителният съвет на БЛС започва обучение на медици за работа в подобни на тази в Самоков екстремни ситуации.

Виж коментарите (1)
Още новини от Национални новини:
Добрата новина: Браво, прекрасни български деца!
Прокуратурата в Хасково иска постоянен арест за 17-годишния
За нарушения на пътя вече ще може да не се налага административно...
Приходите на банките не спират да растат
Мотористче счупи нарочно лявото огледало на шофьорка
Истинско лято през май, връхлитат ни 30-градусови температури


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).