ИЗПРАТИ НОВИНА
Новини
Спорт
Справочник
НОВО
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Начало
Пловдив
Анализите
Спортни
Регионални
България
Международни
Любопитно
Галерии
Личности
RSS
Всички
Общество
Криминални
Институции
Други
Бизнес
Агро
Българско приложение се бори срещу разхищението на храна
Автор: ИА Фокус 09:46 / 07.06.2025Коментари (0)632
©
По време на Зелената седмица ви срещаме с хора, които променят света с малки, но значими стъпки. Българско приложение помага за спасяването на храна, която иначе би отишла на боклука. 

Всеки ден в България стотици килограми съвсем годна храна отиват на боклука. Част от нея – току-що приготвена, с ясен произход и перфектно качество. А в един гараж преди няколко години се ражда идея, която днес променя отношението ни към разхищението.

"Foody стартира преди близо 4 години като една идея, родена в COVID-19 времена, когато всички останахме вкъщи и започнахме да обмисляме решенията си и това какво искаме да правим. Аз реших за себе си че бих искала да създавам средата около себе си към нещо по-добро и така се роди идеята да създадем първото уеб приложение в България, което да се бори с разхищението на храна", разказва Светослава Симеонова, създател на платформата.

Инициативата започва с едва шест обекта. Днес – далеч повече.

"Всеки може да влезе и да открие нещо вкусно на оферта по различно време на деня Може да търси спрямо местоположението си или спрямо категория, което му се хапва", добавя тя.

В началото хората бяха доста скептични – каква е тази храна и от къде ни я давате. От друга страна, партньорите ни искат да има своето добро реноме и намерихме златната среда“, казва пред bTV Светослава.

На терен, партньори като Иван Милушев виждат промяната в реално време.

"Имаме объркани поръчки от клиенти, може би нещо, което сме приготвили в повече за деня и веднага го прехвърляме към платформата на Foody и в рамките на деня клиентът може да дойде да си го вземе от нас“, казва Иван.

"Да намаляваме разхищението, да рециклираме, да преизпозлваме включително дрехи и обувки. Нещата са навързани. Ако започнем да се храним по-устойчиво, ще започнем и да пазаруваме по-устойчиво“, посочва създателката на платформата.







Зареждане! Моля, изчакайте ...

Все още няма коментари към статията. Бъди първият, който ще напише коментар!

Още новини от Национални новини:

ИЗПРАТИ НОВИНА
« Юни 2025 г. »
пон
вто
сря
чтв
пет
съб
нед
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Виж още:
Актуални теми
Концесията на стадион "Пловдив"
ТВ и шоу сезон 2025/2026 г.
Хороскоп за деня
Реформи в БДЖ
България в еврозоната
назад 1 2 3 4 5 напред
Абонамент
Абонирайте се за mail бюлетина ни !
Абонирайте се за нашия e-mail и ще получавате на личната си поща информация за случващото се в Пловдив и региона.
e-mail:
Анкета
Трябва ли общините "Марица" и Родопи" да се слеят в Пловдив?
Да
Не
Не мога да преценя
РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:

За контакти:

тел.: 0886 59 82 67

novini@plovdiv24.bg

гр. Пловдив, ул."Александър I" 32,
Бизнес Център Plovdiv24.bg

За реклама:

Тарифи (виж)
Договори избори 2024

тел.: 0887 45 24 24

office@mg24.bg

Екип
Правила
Пловдивчани във facebook
RSS за новините
Футбол на живо по телевизията
Сайтът е създаден от пловдивчани, за пловдивчани. 100% пловдивски продукт.
Статистика: