Борисов: Ако питам Щаба, ще предложат още днес да затворим всичко!

32521
69

"Случаите на К-19 се увеличават. Ако питам Щаба, той ще предложи още днес да затворим абсолютно всичко." Това заяви премиерът Бойко Борисов по време на откриване на обхода за Поморие.

"Всеки може да се прибере вкъщи, да се заключи и да си стои там. Пазете се, не се скупчвайте, дезинфекцирайте, пазете дистанция. Защо да трябва да налагаме забрани със заповеди?", запита Борисов. 

"Преди питахте кога ще отворите всичко. Преди време започнахме да отваряме - отворихме. Сега питате защо не ги затваряме", констатира той. "Юли и Август, колкото и да е гадна тази болест, ще стои всичко отворено. Важно е за туризма. 30-40% от хората дълго време дори не вярваха, че има вирус. Има го", каза премиерът.

Виж коментарите (69)
Още новини от Национални новини:
Велев: Държавният служител получава значително повече "чисти" пар...
Загиналите две деца на АМ "Тракия" са футболисти от академията на...
Правителството вдига цените на винетките от 1 август
Срокът изтича: Какво се случва с левовете ни след 1 юли?
Видео от мястото на ПТП-то с трима загинали на АМ "Тракия"
2 жени загинаха в тежко ПТП, 5 трупа за броени часове


Виж още: