20 организации, обединени в група "Бетономорие", ще внесат искане в президентството за налагане на вето върху промените в закона за Черноморското крайбрежие.

Според тях гласуваните от депутатите текстове ограничават свободното къмпингуване, но по никакъв начин не предпазват крайбрежието от презастрояване, съобщава Нова тв.

Организациите ще излязат и на протестен лагер пред президентството. Недоволството им миналата седмица доведе до блокиране на движението през Орлов мост в София.