Малко преди 02:00 часа на 15 август в дежурната част на ОДМВР- Шумен бил приет сигнал за нарушаване на нощната тишина и силна музика на ул.“Тодор Велков“.

На място за изясняване на ситуацията бил пратен полицейски екип. Пред униформените 17-годишен местен жител във видимо нетрезво състояние се държал непристойно, отправил обидни думи към служителите на реда.

Задържан бил за срок до 24 часа в полицейското управление в града за нарушаване на обществения ред.