Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов упражни правото си на глас в родната си Банкя. Веднага след излизането си от избирателната секция, той даде кратък брифинг, в който очерта бъдещите политически хоризонти на партията и изрази сериозни критики към техническото обезпечаване на вота.
Борисов бе пределно ясен по отношение на потенциалните следизборни партньорства. Той подчерта, че ГЕРБ не планира да влиза в нови сглобки или съюзи, като иронизира изявленията на други политически сили, които предварително чертаят разделителни линии.
"ГЕРБ няма да участва в коалиции, ясно сме го изразили. Тези, които си позволяват да казват, че няма да се коалират с ГЕРБ – никой не е казвал, че това ще се случи. Ние си направихме коалициите и сглобките, не виждам с кого можем да се коалираме в момента“, заяви лидерът на ГЕРБ.
Той бе категоричен и по отношение на президентската институция и нейните представители, заявявайки: "С Копринков-Радев модела няма да се коалирам, нито ще участвам.“
Проблемите с машинния вот
Основен акцент в изказването му бе "масовият провал“ на устройствата за гласуване в цялата страна. Борисов припомни, че партията му е предупреждавала за технически слабости, които в изборния ден са се превърнали в реалност.
Според него проблемите са се появили точно там, където е било прогнозирано.
Лидерът на ГЕРБ изрази остро недоволство от факта, че "частна фирма с частни техници“ извършва ремонти по машините в момента на вота.
"Въобще не искам да коментирам. Фактът е, че това, за което предупредихме, масово се случва в страната“, обобщи той.








един тракиец
на 19.04.2026 г.
0.3% (3 на всеки 1000) са проблемните машини. Това ли е големия брой?
Стамат89
на 19.04.2026 г.
Пускай бързо Темелков с една лъжица да ги оправи. Работа, работа, работа!
Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им!