58-годишният турски тираджия Мустафа Остюрк, който прегази на 21 април на магистрала "Тракия" полицая Николай Треновски, опита да убеди Апелативния съд в Пловдив, че няма да се укрие.
Той представи договор за наем на жилище в асеновградското село Мулдава. Остюрк е роден в Разград, но е турски гражданин и няма постоянен адрес в България.
Той повтори пред съда, че Треновски и колегата му Николай Славов не са отцепили мястото на катастрофата, която обработвали във въпросния ранен час.
"Пътят не беше обезопасен и обозначен. Полицейската кола беше спряла в аварийната лента, но платното не беше затворено", допълни тираджията.
Той разказа, че видял полицая, намалил скоростта, но униформеният направил крачка вляво и се блъснал в тира.
"Нямаше как да мина в лявата лента, тъй като в нея имаше камион и лека кола", заяви Остюрк.
Прокуратурата пледира турчинът да остане в ареста.
"Макар и деянието да е извършено по непредпазливост, има опасност шофьорът да се укрие, тъй като е турски гражданин и няма постоянен адрес у нас.
Той се занимава с международни превози и вероятността да избяга от правосъдието е голяма", заяви прокурор Красимир Папаризов.
Според него за подобно деяние законът предвижда от 2 до 6 г. затвор.
Защитата на Остюрк изтъкна, че в случая става въпрос за съпричиняване, т.е. не само тираджията е отговорен за случилото се.
Апелативният съд потвърди ареста на шофьора. Определението е окончателно.
Източник: в. "24 часа"








НЕДКО КИЧУКОВ 1
на 06.05.2016 г.
И ТИ СИ МАЛОУМНА КАТО НЕГО. БОГ ДА ГО ПРОСТИ
karlos
на 05.05.2016 г.
Само смърт за феса
НЕДКО КИЧУКОВ 1
на 05.05.2016 г.
kakво ме е правил тоя полицай,аз му казах и му показах документа ,че сум 77% инвалид а той ми отвърна ''много важно и ми се изсмя''
Ивайло Лесев 1
на 05.05.2016 г.
Не е като да съм бил там, но поне от прочетено мога да предположа, че това е просто кофти ситуация (инцидент) и тираджията не е имало какво да направи в случая... ако му лепнат затвор ще е скандално. Естествено не съм аз този, който преценя де.
Suvorov
на 05.05.2016 г.
И аз мисля, че е малшанс за шофьора. Някво келеме скоро го хванаха на летището да бяга и го пусна прокуратурата, защото нямало опасност да се покрие...
Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им!