За лошо състояние на детска площадка в "Южен" алармира читател на Plovdiv24.bg, за което публикувахме материал. След този материал не закъсня и реакцията на районната администрация. Публикуваме я без редакторска намеса:
Във връзка с получения от Вас сигнал за опасна детска площадка, намираща се на ул. "Павел Калпакчиев" районната администрация извърши незабавно проверка и сигналът е изпратен на ОП "Градини и паркове" за вземане на спешни мерки по обезопасяване на детските съоръжения. При невъзможност да бъдат ремонтирани, същите ще бъдат демонтирани, за да не създават предпоставка за възникване на инциденти.
Напомняме още веднъж на читателите, че администрацията не разполага със средства за ремонт на детските съоръжения в междублоковите пространства.
При финансови възможности от страна на ОП "Градини и паркове" същите ще се отремонтират.
В близост до тази междублокова детска площадка се намира парк "Кронщад" или парк "Райчо Кирков", където най-малките жители на квартала могат свободно да поиграят на воля.








botev_74
на 30.05.2015 г.
Преди 15-16 години тази площадка беше буквално изчезнала в трева и боклуци. Няколко семейства с малки деца я възстановихме и си я ползвахме. Дано общината вземе мерки.
moonlight
на 30.05.2015 г.
Те от паркове и градини май за много неща нямат финансови средства...
paff40
на 30.05.2015 г.
Тези накатавки все сигнали чГ кат и все се разтичват след такива...цял живот зимен сън...
Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им!