Минути след като президента Румен Радев връчи втория проучвателен мандат на кандидата за министър-председател от ПГ на ПП-ДБ академик Николай Денков, Слави Трифонов излезе с публикация в личния си профил във Facebook. Ето какво написа той: "Преди минути станахме свидетели на най-унизителното връчване на мандат за съставяне на правителство в новата история на България. Просто Конституцията задължи Президента да даде мандат на Николай Денков. Истината е, че ПП не заслужават този мандат.
Николай Денков означава Кирил Петков и Асен Василев. Някой съмнява ли се, че тия хора са едно цяло? Значи, хората, които искат да овладеят службите - законно или незаконно, хората, които съгласуват назначенията в службите в България с чужди посолства и чужди държави, хората, които правят "ала-бала“ на изборите, хората, които са нагли в безпардонния си стремеж към власт, сега взеха втория мандат.
Нещо повече, лицата Асен Василев и Кирил Петков, ако имаше справедливост в тази страна, трябваше да бъдат арестувани за държавна измяна и подведени под наказателна отговорност. Освен записите, имаме и два пъти самопризнанието на Асен Василев, че не се отрича от нито една от думите, казани там. Но винаги има надежда за справедливост.
Аз тези хора ги познавам. Направих всичко възможно те да не управляват. Тогава бях лош и зъл. Сега така ли ви изглежда? Сега мисля, че и вие разбрахте това, което аз разбрах преди една година. И то е, че тези хора от "Продължаваме промяната“ - Кирил Петков и Асен Василев - за нищо на света не бива да се докосват до власт. Тяхното присъствие във властта в България ще бъде пагубно за държавата и за всички нас.
И тъй като няма как да ни опази Бог от това, Асен Василев да е министър на финансите, Кирил Петков да е министър на икономиката и техните производни да са министри и шефове на служби, тъй като не вярвам ,че Бог ще ни опази, най-добре е сами да се опазим и за нищо на света да не позволяваме тия хора да участват във властта. Така че - Николай Денков най-добре да връща тоя мандат празен. Трябва да се върви към трети мандат или към нови избори".








аякс
на 30.05.2023 г.
И ти допринесе доста за това,мършо чалгарска!
Ротонда
на 30.05.2023 г.
Оставете сега Слави..... важното е, че Кирил и Асен Василев не трябва да се докосват до власт. И децата разбраха, че тези двамата са много опасни за държавата.
Joto
на 29.05.2023 г.
Славчо, ти не споменавай Бог, защото винаги си твърдял, че си атеист! И кажи кой ти изпрати Радостин Василев, защото изглежда, че е Радев, и Р. Василев работи в полза на президента, а и вие сте негова партия !
локомотив пд
на 29.05.2023 г.
Славчо сега ще ти връчат третия мандат и дано най накрая направиш нещо.Първия път се осра до ушите .
ултрас1926
на 29.05.2023 г.
Аве селски ти и Илия Павлов познаваше защо не разкажеш за вашите партита в Щатите.
Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им!