С 34 гласа "за", 8 "против" и 3 "въздържал се" Общинският съвет прие бюджета на Пловдив за 2015 година, предаде репортер на Plovdiv24.bg.
Кметът:
"През следващия мандат ще има готови проекти, които да бъдат реализирани. Капиталовата програма е за близо 70 милиона лева. Това е бюджет на приемствеността", каза градоначалникът в двучасовото си представяне на бюджета в ОбС.
Рамката:
264 825 694 лева е бюджетът на Пловдив за 2015 г. Приходите за делегираните от държавата дейности са 107 689 965 лева, а общата сума приходи за местни дейности са 157 135 729 лева.
Предвидени са 89 милиона лева за образование, 11.7 милиона за здравеопазване, 10.9 милиона лева за социални дейности, почти 75 милиона лева за жилищно строителство.
В бюджета са предвидени и 83 533 853 лева за заплати на наетите на трудови договори, 8 621 122 лева - за други възнаграждения и плащания на персонала. Още 18 272 199 лева ще отидат за задължителни осигурителни вноски. 77 307 087 лева общо са предвидени за издръжка на администрацията.
В капиталовите разходи са предвидени 860 хил. лева за ремонт на моста на "Васил Априлов", 1.3 млн. лева за ремонт на "Скобелева майка", 300 хил. лв. за изграждане на ул. "Цветан Лазаров", около 1 млн. лева за ЦДГ "Мир".
Общата сума, записана в бюджета за капиталови разходи, е 63 468 864 лева.








Ками Анастасова
на 08.02.2015 г.
Вече се готви Един Велик Проект нa Великите Цaре- дa ви е честит новия цигaнския полубългaрско-полуaмерикaнски бордей КAЗИНО! Къде е товa ли? Нa мястото нa пaметникa нa един от Истинските Бългaри, един от създaтелите нa нaучно-културния облик нa днешен Пловдив- Димитър Кудоглу! Срaм и позор е туй гнусно дело-фaлит нa белодробнa болницa, която лично е откритa от Кудоглу с лични дредствa и зaвещaнa нa бъдните поколения, и рaзпрофaденa нa мутробизнесмутрони зa бордей Кaзино, уж общинскa билa болницaтa и имотa! Съд и присъдa зa Кметa, общинaрите, учaствaщи в товa и остaнaлите aлчни лaпaчи!
Plamen Penev 2
на 06.02.2015 г.
Много кражба много мнозинство
SveBMX
на 05.02.2015 г.
мм чудесно... дали ще отделят ... четвърт милион за скейтпарк вече.. или по скоро ще дочакаме всички села около нас да имат и тогава ще се замислят... че и Пловдив има нужда от развитие в тази посока..
Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им!