Предложението за освобождаването на д-р Инко Кехайов като управител на "Център за психично здраве - Пловдив" беше прието на сесията на Общинския съвет, предаде репортер на Plovdiv24.bg. 33 бяха гласовете "за", 0 против и 8 въздържали се. След проверка на изграждането и функционирането на системите за финансово управление и контрол на медицинското звено е установено, че управителят е нарушил различни законови разпоредби.
В мотивите на предложението се казва още, че д-р Кехайов не е осигурил прилагането на политики и процедури, осигуряващи ефективен, предварителен контрол за целесъобразност и неговото документиране. Управителят не е въвел контролни дейности, които да осигуряват разделяне на отговорностите по начин, който не позволява един служител един служител едновременно да има отговорност по одобряване, изпълнение, осчетоводяване и контрол.
В заключение проверяващите са констатирали, че са създадени предпоставки за допускане на финансови нарушения, като липсва възможност за предотвратяването им. Зам.-кметът Розалин Петков внесе предложение за временно изпълняващ длъжността да бъде назначена Мариана Господинова от Русе.
С приетото предложение в местния парламент стана ясно, че вече има разрешение за обявяване и провеждане на конкурс за възлагане управлението на търговското дружество със 100 % участие на общината - "Център за психично здраве-Пловдив" за срок от три години. Конкурсът ще се организира и проведе от кмета на общината.
Освободиха шефа на Центъра за психично здраве в Пловдив
© Plovdiv24.bg








aistefan
на 18.07.2013 г.
Малко са професионалистите в тази област, не бива такова отношение! Човекът има 5 пръста чело, ако знаете какво имам предвид?
Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им!