Кметът на район "Тракия" Гиньо Матев ще приеме и поздрави медицинските сестри, които се грижат за децата от детските и учебни заведения в района и служителките от районната администрация, които вече имат внучета. Това ще стане утре от 11.00 часа във физкултурно-музикалния салон на ЦДГ "Велимира".
Освен почерпката по случай Бабинден, кметът ще изпълни традиционния ритуал за празника (поливане на вода и даряване с кърпа). Негови помощници ще бъдат децата от детската градина. Районният кмет изтъкна, че през последните години "Тракия" е с положителен демографски прираст и районът е на първо място по брой новородени. Това се дължи на факта, че там живеят най-много млади семейства.








cheery
на 20.01.2010 г.
БОЖЕЕЕ КАК МОЖАХА ДА НАШАРЯТ ТАКА ДЕТСКАТА ГРАДИНА-ЦИГАНСКИ РАБОТИ НЯМА ДА ПРАВИМ ВСИЧКО РОЗОВКО И ОРАНЖ????
kozirog_f
на 20.01.2010 г.
Да не бъдем буквоядци! В тези заведения се назначават предимно акушерки и детски сестри. Като отидеш на един селски ритуал, дето къпят всички баби в реката да не би всички да са акушерки? Но е важно да знаем и почитаме традициите си като българи. Да свикнем да оказваме внимание на хората, които се грижат за нашите деца. Апък аз като гледам медийните изяви на Г. Матев съм с впечатление , че най- малко той се нуждае от ПР. Р. Петрова като води бабите при турския консул да не би да е турски празник? Традициите не са това, което бяха. Понеже анонимен е нервен пускам едно виртуално Туламор дю. Да се успокои.Не разбирам защо всеки се чувства задължен да поплюва . Да ни е честит празника и дано е весело!
Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им!