Бетонният мост ще бъде разрушен, но на негово място ще бъде изградено ново съоръжение, което да отговаря на всички съвременни изисквания. Това стана ясно след срещата между кмета на Пловдив и шефът на НКЖИ инж. Kpacимиp Πaпyĸчийcĸи, която се проведе в края на миналия месец.
Компанията е поела ангажимент за проектиране на нова пътна връзка "Бeтoнeн мocт", като проектът ще по представен за публично обсъждане.
Строителството на новата пътна връзка ще започне след приключване на работата по пробива под Централна гара и подлеза "Модър-Царевец", Очакванията на двата обекта да бъдат завършени в рамките на две години и половина.
До 15 юли в Община Пловдив ще бъде внесен технически проект за строителството на пробива под Централна жп гара. Летните месеци ще се използват за подготовка на строителната площадка и доставката на материали. Прави се всичко възможно строителството да стартира в рамките на тази година.
"Ще съдействаме с всичко необходимо за бързото придвижване и съгласуване на документацията и се надяваме на добро сътрудничество, за да се изпълни качествено и в срок този изключително важен за града ни проект", коментира Здравко Димитров.
Той още веднъж подчерта, че за пловдивчани е важно да бъде запазена пътна връзка "Бетонен мост", защото е основна комуникационна връзка за най-големия район на града - "Южен".








Иван Бозев 1
на 09.06.2020 г.
"Очакванията на двата обекта да бъдат завършени в рамките на две години и половина." Като пишете такива прогнози, кого си мислите, че заблуждавате ? До 2 години можете само да предизвикате хаос и задръствания.
emilyplovdiv1
на 09.06.2020 г.
Леле! То не бяхме да преживеем преименуване имена на улици, училища и прочие създаване на неудобства на гражданите, а и объркани нечии съдби! То не бяха и други разрушително глупави реализирани идеи с "усвояване" на огромни суми по какви ли не проекти, но да разрушиш това уникално, здраво нещо като бетонния мост би било една от най-катастрофалните грешки за инфраструктурата на нашия грАД!Аман от побъркани, крадливи пловдиваци с абсурдни идеи! Размърдайте си мозъците, ако милеете за прекрасния ни град. Не сме малоумници или наивни добродушковци! Кичука нека удари чука по кратуните на ей такива с подобни идеи!
Dady Mamy
на 08.06.2020 г.
Далаверата е голяма, комисионните са взети.Папука стои зад всичко и не му пука зя Пловдивчани!
Николай Пашови
на 08.06.2020 г.
Редно е да отворите първо друга връзка, след това да бутате. То с бутане всеки знае. Сега задръстванията са големи , а без моста през Пазарджик да минаваме за по-бързо
Ilia Kafedziev
на 08.06.2020 г.
Аиде целия мандат ще се прави мост
Stivi Velichkov 1
на 08.06.2020 г.
Чакам с нетърпение да пробият подлеза. И като завали дъжд....с лодки!!!!
роберт гогов
на 08.06.2020 г.
Много добре че това подобие на надлез мост е много нефункционално и опасно
Deimos
на 08.06.2020 г.
Започва се голямото крадене явно ! Само пловдивчани ще страдат от липсата на връзка с Южен !
Daniela Geraskova
на 08.06.2020 г.
Да бутнат моста, за да направят друг това не е ли малоумие? Има толкова належащи проекти за изпълнение, но те предпочитат да имитират дейност и да присвояват средства.
Krasi Vasileeva
на 08.06.2020 г.
АМА ТОВА НЕ Е ИГРА С ЛЕГО ....
Yordanka Petrova
на 08.06.2020 г.
Околовръстното и Голямоконарско шосе ми се виждат доста по-спешни.
Кристиан Мендизов
на 08.06.2020 г.
Научете се, че гражданското общество излиза и си заявява исканията, а не мрънка по социалните мрежи. Тогава може и да не го бутнат Бетонния мост.
Александър Колев 2
на 08.06.2020 г.
Най-накрая нещо смислено тази година да се случи, доживяхме !!! Надявам се ....
Dafi Daff
на 07.06.2020 г.
Защо вместо да развалят нещо съществуващо и в добро състояние, не оправят нещо развалено??? Улиците на Кичука са като след война!!!
Stan Stratev 1
на 07.06.2020 г.
Крайно време е, думата да имат Пловдивчани!!!
Ekaterina Pencheva
на 07.06.2020 г.
За да построят това под централна знаете ли колко къщи на бедни семейства ще бутнат ?
Вася Янина
на 07.06.2020 г.
Това е пълен абсурд.
Jordanka Katsarova
на 07.06.2020 г.
Еее, много сте лоши, а как да откраднат хората, нали трябва да има повод?!? 🤔
Иван Неделчев 3
на 07.06.2020 г.
Само да са по смели тези идиоти
Boryana Nalbantova
на 07.06.2020 г.
ИДИОТИ рџ?€рџ?€рџ?€
Мариян Мариянов
на 07.06.2020 г.
Пак бъдеще време.Какво има да се махне пръстта от готовия подлез на Модър -Царевец.
Iliya Iliya
на 07.06.2020 г.
След кметските избори нищо не се случва в Пловдив... Нищо хубаво... Кмета не е ли в дълга депресия вече... Да се лекува човека и да освободи ястото на някой можещ... Започва да ми липсва Тотев.
локомотив пд
на 07.06.2020 г.
Да попитам а коматевския не ви ли пречи.Бутнете и него за какво ви е.Лесно се бута но трудно се строи нов.Родопи не пречи ли и той.Бутайте .
локомотив пд
на 07.06.2020 г.
Скоростен влак ще видим ли някога .Пуснето го първо а после бутайте
Михаил Пелтеков 1
на 07.06.2020 г.
Собственик на моста е ДП. НКЖИ . Ще го бутнанат защото пречи на скоростните влакове. Кога, само те решават?Общината не собственик.
Христина Вълчева
на 07.06.2020 г.
Разхищение на средства! Като ги знаем как "бързо" действат- отидоха 10-20 години!!!
Dimitar Mitushev
на 07.06.2020 г.
От една година и повече само го бутате.Вземете и направете нещо да остане за вбъдеще
Vitka Belakova
на 07.06.2020 г.
Слаб кмет разтушен град Да не позволим да се бутне мостаДа довърше зоологическата градина Да докажем че сме мислещо общество Да запазим Пловдив
Росица Стойчева 1
на 07.06.2020 г.
ИМА ПАРИ ЗА " УСВОЯВАНЕ " И ДОСТА ГЛАДНИ "НОВИ " ДЪРЖАВНИ СЛУЖИТЕЛИ ???? СЪСИПВАТЕ ВСИЧКО ДО КОЕТО СЕ ДОКОСНЕТЕ ? ПО ДОБРЕ "УСВОЯВАЙТЕ " БЕЗ ДА ПРАВИТЕ НИЩО ! ИДНИТЕ ПОКОЛЕНИЯ НЕКА ВИДЯТ ТОЗИ ДРЕВЕН ГРАД !
SteveN
на 07.06.2020 г.
След като ще се има нов бетонен мост, предполагам, с 4 ленти, тогава, да попитам аз, за чий ще ни е прескъпия "пробив" под Централна гара, за реализирането ( и, най-вече- за "усвояването" на паричките) на който ще плащат нашите деца и внуци ?
noki
на 07.06.2020 г.
А колко от милиония заем за тези съуръжения ще бъде реално използван за тяхния строеж? И с колко от тях ще се облажи кмета?
Vitka Belakova
на 07.06.2020 г.
Последна идиотщина на безхаберни хора Бутаме нещо здраво и вършещо работа за.да има повод да крадем пари Като иска да строи кмета да поправи инфекциозна болница да възвърне белодробната болница Хора моля Ви да не позволим На Зико и Каназирева Да рушат и да се усвояват някакви пари
Pi314
на 07.06.2020 г.
Сещам се за поне два големи инфраструктурни обекта, които бяха "бутнати" с обещанието че ще се построи нов по-добър на тяхно место, но уви........ получихме зарязани строежи. Дано само не стане и с моста така.
Dora Mezam
на 07.06.2020 г.
Какво им пречи!?
Батэ Бойко
на 07.06.2020 г.
Първо да направят пробива под гарата и този при Модър пък после ще дискутираме. Пловдив е и винаги е бил потърпевш заради тези безполезни железници минаващи на длъж и шир по централните му части!
Koko Saltsev
на 07.06.2020 г.
Първо да направят подлеза на гарата то за бутане е лесно щото от 30г чакаме подлеза на старчиския дом
Antoni Zeyno
на 07.06.2020 г.
Пак ли ще е от бетон или ?
Nikolai Arabadzhiev
на 07.06.2020 г.
Умно!
Иван Драганов Стоянов
на 07.06.2020 г.
Добре
Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им!