БФС взе решение относно полуфиналите за Купата на България

6330
10

Професионалната футболна лига е готова с решението си как да се проведат полуфиналните мачове от турнира за Купата на България. Това ще се случи, както повеляваше първоначално регламентът - в два мача на разменено гостуване. Единствената разлика е, че двубоите ще бъдат пред празни трибуни.

Така първите две срещи ще са в Пловдив, а именно носителят на трофея Локомотив срещу Левски и Ботев срещу ЦСКА-София.

Plovdiv24.bg припомня на читателите си, че експертната група към БФС възложи на ПФЛ да се допита до четирите клуба, за да разбере какво е тяхното желание.

Ръководството на Ботев също настояваше за два мача, докато спортно-техническият щаб на черно-белите държеше изходът да се реши в един двубой.

От Левски и ЦСКА-София също са предпочели варианта с два мача на разменено гостуване.

Засега има фиксирана дата единствено за финала, който, ако всичко около пандемията от коронавирус е в нормални граници, би трябвало да се играе на 4 юли на националния стадион "Васил Левски".

Шампионатът в Първа лига се очаква да бъде рестартиран на 5 юни, а БФС ще насрочи нови дати за двата полуфинала в турнира за Купата на страната.


Още по темата: Купа на България, сезон 2019/2020
Всички новини по темата: (214)

Виж коментарите (10)
Актуални спортни новини:
Мачовете по ТВ! Пълна програма на всички мачове на живо по телевизиите.
Свали на своя телефон: Android или iOS!


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).