Академик пропиля двуцифров аванс и загуби злощастно от Черноморец

12:35 / 24.12.2019
2450
Академик Пловдив записа шеста загуба в шампионата на Националната баскетболна лига, в който има и 6 победи. Пловдивчани отстъпиха като гости на Черноморец (Бургас) с 81:84 /20:15, 25:25, 21:25, 15:19/.

Шакир Смит направи дабъл-дабъл от 15 точки и 11 асистенции, Александър Груев и Васил Бачев също вкараха по 15 точки. Василие Кнежевич се отчете с 12.

Двубоят започна с леко предимство за пловдивчани, които правеха по-малко грешки от съперника си и след десет минути игра водеха с 20:15. През втория период Черноморец продължи да поддържа близка дистанция до Академик и в средата на частта поведе за първи път в срещата при 31:30. Тимът на Асен Николов отвърна със серия от 10:1 и дръпна с двуцифрен аванс.

След паузата играта започна доста равностойно, като пловдивският тим поддържаше преднина преди заключителната четвърт, която започна при 66:65 за гостите. След много размени на водачеството, по-малко от минута преди края резултатът беше равен. Робърт Георгиев с тройка донесе успеха на своите.

В събота, 28 декември, Академик Пловдив посреща Академик Сф от 18 часа в зала СИЛА.