Марица спечели първа точка в Шампионска лига, малко не достигна за сензация

18:07 / 19.12.2019
3343
Марица (Пловдив) спечели първа точка в Група Е на женската Шампионската лига по волейбол. Това стана факт, след като в мач от 3-ия кръг жълто-сините отстъпиха на руския гранд Уралочка-НТМК (Екатеринбург) с 2:3 (17:25, 25:18, 25:18, 22:25, 13:15) гейма като гости.

Съперникът на пловдивчанки е вторият най-титулуван отбор в историята на най-силното клубно състезание в женския волейбол.

В решаващия тайбрек Марица водеше с 12:11 и 13:12, но направи две поредни грешки при изпълнение на сервис. След това Александра Миланова посрещна лошо за нова точка на Уралочка, а при последвалата атака отново Миланова направи аут покрай блокадата и така се стигна до крайното 13:15.

Топреализатори на мача станаха Алекзандра Холстън от Марица и Ксения Парубец от Уралочка с по 21 точки. Александра Миланова завърши с 18, а Виктория Григорова впечатли с пет от 12-те блокади на Жълто-сините. За най-полезен състезател в мача бе обявена разпределителката на победителките Татяна Романова.

До този момент възпитаничките на треньора Владимир Орлов имаха две поражения с 1:3 гейма от френския Кан и от руския Динамо (Москва).

В другия двубой от 3-ия кръг Кан удари Динамо с 3:0 и е лидер в класирането с 8 точки (3 победи от 3 мача). Московският тим е на второ място с 6 точки, следван от Уралочка с 3 т. и Марица с 1 точка.

Plovdiv24.bg припомня на своите читатели, че в досегашните си 3 участия в груповата фаза на Шампионска лига волейболистките на Марица имат една единствена победа - над френския Безие меналия сезон.